اولین رویداد کارآفرینی دانش آموزی رکاد گلستان آغاز به کار کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی غفاری بعدازظهر چهارشنبه در اولین رویداد کارآفرینی دانش آموزی رکاد گلستان اظهارکرد: این رویداد از امروز (چهارشنبه) به مدت سه روز در گرگان برگزار می شود.

وی خطاب به دانش آموزان گفت: نوآوری و خلاقیت ربطی به مدرک تحصیلی و سن ندارد بلکه به خلاقیت ذهن و توانمندی ذهن شما بستگی دارد.

غفاری با اشاره به انتخاب رشته کنکور، ادامه داد: هیچ رشته جز چند رشته خاص بازار کار قطعی نداشته و هیچ رشته ای هم نیست که نتوانید برای آن شغل ایجاد کنید؛ همه این مسائل، به باور شما بستگی دارد.

وی بیان کرد: اگر شما به شرکت های سرمایه دار دنیا توجه کنید، به این نتیجه می رسید که دیگر ساخت کارخانه درآمدزایی نمی کند بلکه سرمایه گذاری بر بسترهایی جریان دارد که ایده خلاق در آن حرف اول را می زند.

غفاری با تأکید بر این که پارک علم و فناوری استان آماده حمایت و پشتیبانی از ایده های شما است، اضافه کرد: مرکز نوآوری در گرگان وجود دارد اما جوابگوی همه افراد نیست به همین دلیل به زودی یک مرکز بزرگتر را در مرکز استان افتتاح خواهیم کرد.

گفتنی است که رکاد یک رویداد آموزشی-تجربی بوده و در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

از اهداف این رویداد، ایجاد فرهنگ نوآوری و کار آفرینی دانش آموزی، ایجاد انگیزه و روحیه خودباوری و اعتماد به نفس در نسل جوان و پویای جامعه، تقویت هویت ملی و فرهنگی با تولید محصولات داخلی، ایجاد فرایندی جذاب از خلاقیت و ایده‌پردازی، آموزش و تجاری سازی ایده‌ها، مشاوره و آموزش اصولی راه‌اندازی یک کسب‌وکار فناورانه، پرورش ایده‌های خلاقانه در زمینه تولید نرم‌افزارهای تلفن همراه، شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادهای حوزه برنامه‌نویسی نرم‌افزاری، تقویت روحیه کارآفرینی، کار گروهی و انضباط اجتماعی در راستای اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید محصولات فرهنگی، تجاری بومی و گسترش فرهنگ استفاده از آن و برگزاری مسابقات علمی- آموزشی با رویکرد ایجاد کسب‌وکارهای نوپای فناورانه است.

تاکنون ۱۲۰ دانش آموز دختر و پس در این رویداد ثبت نام کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *