برگزاری جشن آزادسازی ۵۰ زندانی جرایم غیر عمد کهگیلویه و بویراحمد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، به مناسبت اعیاد قربان و غدیر،  عصر چهارشنبه جشن آزادی ۵۰ زندانی جرائم غیر عمد استان شامل بدهی مهریه، دیه در تصادف و دیگر محکومیت های مالی برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین، گفت:  زندان فرصتی برای تفکر، بازگشتن به خود و پذیرش اشتباه است.

حسبن کلانتری با بیان اینکه مسئولیت خانواده ها و والدین در تربیت صحیح و فرهنگ فرزندان اولین گام پیشگیری از هر اشتباه و به زندان افتادن است،  زندانی شدن را یک عبرت عظیم دانست و افزود: علی رغم همه این مسائل بسیاری از افراد در زندان قاری قرآن می شوند و درس معرفت می آموزند.

کلانتری با تاکید بر اینکه همه باید از بند نفس آزاد شویم، ابراز داشت: این آزادی واقعی است هنگامی که از بند غرور، تکبر و منیت آزاد می شویم.

استاندار بر آزادی از هواهای نفسانی تاکید کرد و گفت: باید بنده خدا باشیم، نه بنده شیطان و از این فرصت ها برای بندگی خدا استفاده کنیم.

کلانتری گفت: زندان فرصتی برای فکر کردن و توجه به اشتباهات است و در این وادی اندیشه باید همواره زن و فرزندان خود را یاد کرد.

وی افزود: کسانی که آزاد می شوند و دوره ای در زندان بودند می توانند معلمان خوبی برای جامعه باشند و از عبرت خود برای جامعه آگاهی بخشی کنند تا دیگران ببینند و اشتباه نکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *