مردم با مشارکت در طرح «مهربانی در مهر» کودکان سیلزده را یاری کنند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن موسوی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: توجه به برنامه‌های فرهنگی در ایجاد نشاط و امید در جوامع به ویژه در مواقع بحرانی امری لازم در راستای ایجاد امید در مناطق بحران زده است.

وی اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی لرستان در جریان وقوع سیل در پلدختر را قابل تقدیر دانست و افزود: این نهاد در جریان وقوع سیل در پلدختر برنامه‌های مختلفی از جمله برپایی موکب و توزیع غذای گرم در بخش امدادی را علاوه بر برنامه‌های فرهنگی انجام داد.

امام جمعه پلدختر گفت: نهاد کتابخانه های عمومی همچنین در سطح شهر و روستاهای آسیب دیده پلدختر در بخش فرهنگی برنامه‌های متنوعی از جمله «بهار مهربانی»، «بهار مهربانی در بهار قرآن» و «نسیم مهربانی» را در بین کودکان و دانش آموزان سیل زده در راستای تقویت روحیه خانواده‌ها و کودکان اجرا کرد که بسیار ارزشمند بود.

حجت الاسلام موسوی تأمین کتاب و نوشت افزار در آستانه سال تحصیلی را مهمترین نیاز کودکان و نوجوانان پلدختر سیل زده دانست و افزود: کتابخانه های عمومی کشور می‌توانند در قالب «طرح مهربانی در مهر» بخش عظیمی از این نیاز دانش آموزان مناطق شهری و روستایی سیل زده پلدختر را تأمین کنند.

وی با بیان اینکه طرح «مهربانی در مهر» ارزشمند و زمینه ساز عدالت فرهنگی است، یادآورشد: این طرح یکی از برنامه‌های فرهنگی مفید و مهم در راستای کمک به کودکان مناطق آسیب دیده و محروم است که می‌تواند شادی و نشاط را در سال تحصیلی جدید در مناطق سیل زده برای کودکان به ارمغان آورد.

امام جمعه پلدختر مردم و مسئولان را به در مشارکت در طرح «مهربانی در مهر» دعوت کرد و افزود: مسئولان و عموم مردم می‌توانند در حد توان مجموعه کتابخانه های عمومی را در اجرای طرح خداپسندانه «مهربانی در مهر» به ویژه در مناطق آسیب دیده از سیل یاری دهند.

حجت الاسلام موسوی گفت: طرح «مهربانی در مهر» در کتابخانه های عمومی سراسر کشور به منظور تأمین و تهیه نوشت افزار اسلامی- ایرانی و کتاب‌های کمک درسی در حال برگزاری است و عموم مردم می‌توانند در صورت تمایل کمک‌های خود را با هدف کاهش آلام مردم به ویژه کودکان سیل زده به نزدیکترین کتابخانه عمومی تحویل دهند تا بین دانش آموزان در مناطق سیل زده توزیع شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *