کلمبیا: رزمایش نظامی ونزوئلا در منطقه مرزی یک «تهدید» است! – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در شرایطی که دو کشور کلمبیا و ونزوئلا مشاجره لفظی خود بر سر بحث امنیت را باردیگر از سر می گیرند، «کارلوس هولمز تروجیلو» وزیر خارجه کلمبیا روز چهارشنبه در سخنان خود مدعی شد که رزمایش های نظامی و برنامه ریزی شده ونزوئلا در مرز دو کشور تهدیدی مستقیم علیه ثبات منطقه است.

کارلوس هولمز تروجیلو در گفتگو با روزنامه نگاران افزود: «این تهدید بازتاب اقدامات نامطلوب و پیاپی دولتی (مادرو) است که شرایط بحرانی می آفریند».

وی در ادامه گفت که «این تهدید نه تنها متوجه کلمبیا است، بلکه علیه ثبات و آرامش منطقه است».

تروجیلو همچنین مدعی شد: «رژیم دیکتاتوری (مادورو) از حضور سازمانهای تروریستی در خاک خود حمایت می کند، نه تنها سازمانهای تروریستی کلمبیایی بلکه سازمانهایی از سایر نقاط جهان».

چریکهای وابسته به «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا» (فارک) هفته گذشته با انتشار یک فیلم ویدئویی از تسلیح مجدد نیروهای خود خبر دادند. انتشار این فیلم ویدئویی به نگرانی ها از تشدید مناقشه مسلحانه در کلمبیا و افزایش گروههای مسلح در ونزوئلا دامن زد.

در پی اعلام این خبر از سوی نیروهای وابسته به فارک، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا روز سه شنبه ضمن صدور دستور آماده باش برای نیروهای مسلح جهت مقابله با حمله احتمالی کلمبیا، برگزاری رزمایشهای نظامی در مرز را اعلام کرد.

شایان ذکر است که دو کشور کلمبیا و ونزوئلا برغم برخورداری از مرزی مشترک به طول ۲۲۱۹ کیلومتر، ظرف یک دهه گذشته بارها با یکدیگر اختلاف و درگیری داشته و از این رو، دو کشور فاقد روابط دیپلماتیک فی مابین هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *