استان فارس آماده بهره برداری از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی در شورای اداری فارس بیان کرد: از جمله مشکلاتی که فارس با آن مواجه است می‌توان به وضعیت بحرانی اب، تلفات جاده‌ای و عدم جذب سرمایه گذاری عنوان کرد.

وی افزود: از جمله اقداماتی که در رفع این کمبودها صورت گرفته می‌توان به بهره برداری از بیش از ٣٢٠ پروژه با اعتباری بالغ بر ٣ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان در هفته دولت اشاره کرد البته فارس استانی توانمند در زمینه‌های اجتماعی، علم و دانش و اقتصاد است و توانسته در این زمینه‌ها فعالیت‌های خوبی صورت بگیرد.

به عقیده استاندار فارس پروژه‌های مختلفی در استان فارس در حال اجرا است و این طرح‌ها علاوه بر رضایت مندی مردم می‌تواند نقش مؤثری در توسعه چرخه اقتصادی در کشور داشته باشد.

وی در خصوص انتظاراتی که از دولت در استان وجود دارد نیز تاکید کرد: از جمله این انتظارات می‌توان به کمک‌های دولتی برای تخصیص اعتبارات به پروژه‌هایی که بیش از ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند می‌توان اسم برد.

رحیمی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی ها در نظر است تا طرح‌هایی که در سفر ریاست جمهوری به استان مصوب شده آماده بهره برداری است که از جمله این طرح‌ها می‌توان به آزادراه شیراز- اصفهان به عنوان بزرگترین طرح آزادراهی در جنوب کشور اشاره کرد.

استاندار فارس در خصوص تأمین مالی آزاد راه شیراز -اصفهان گفت: سرعت انجام عملیات عمرانی این پروژه بیش از پیش افزایش یافته با این حال بیش از ۶٠٠ میلیارد تومان تزریق مالی در این طرح انجام خواهد شد تا زمان بهره برداری از این پروژه کاهش چشمگیری داشته باشد.

وی تاکید کرد: نرخ استفاده بیمه شدگان تأمین اجتماعی از بیمارستان‌های این نهاد بیمه گر ۵٠ درصد نرخ کشور است و افزود: افزایش کیفیت خدمت رسانی در حوزه‌های بهداشت و درمان در تمامی حوزه‌های آن از جمله اهدافی است که باید در استان فارس محقق شود و ازجمله این افزایش توان بهداشتی می‌توان به افزایش کیفیت خدمت رسانی بهداشتی به جانبازان دفاع مقدس اشاره کرد.

استاندار فارس در ادامه بررسی طرح‌های عمرانی که در استان در جریان است گفت: راه اندازی راه آهن اقلید می‌تواند راه آهن فارس را از بن بست خارج کند واگر بانک عامل تأمین کننده فاینانس این طرح اعلام آمادگی کند این طرح نیز قابلیت بهره برداری از آن تا انتهای سال وجود دارد.

وی در خصوص انتخابات نیز تاکید کرد: به دنبال برگزاری انتخاباتی آزاد و آرام خواهیم بود به گونه‌ای که تمامی تفکرهای سیاسی بتوانند با آرامش خاطر نسبت به انجام فعالیت‌های سیاسی در فضای اجتماعی با در نظر گرفتن قوانین فعالیت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *