اعتبارات ملی شهرستان های رستم و ممسنی ۵۳ درصد رشد داشته است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی عصر پنجشنبه در همایش حقوق بشر در شهرستان ممسنی بیان کرد: در شهرستان‌های ممسنی و رستم ۳۷ درصد اعتبارات عمرانی استانی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و در بخش اعتبارت عمرانی ملی نیز این دو شهرستان در مجموع ۵۳ درصد اعتبارات عمرانی آنان افزایش داشته است این در حالی است که در کشور اعتبارات عمرانی افزایشی نداشته است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری در زمینه راه سازی بیان کرد: سرمایه گذاری در این زمینه علاوه بر دسترسی آسان‌تر به مرکز استان، کاهش هزینه‌ها و کاهش تلفات جاده‌ای باید سودآوری ترانزیتی نیز برای مردم این منطقه داشته باشد و فرماندار این شهرستان باید پیگیر حق مطبوع مردم این شهرستان از این جاده ترانزیتی باشد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان باید سهمی از ۳ درصد نفت و گاز داشته باشد و این شهرستان نقطه عطف بسیاری از فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی در استان است و افزود: شهرستان ممسنی علاوه بر تولید نفت نقش خوبی در تولیدات کشاورزی داشته است البته باید توجه ویژه ای نیز بر مصرف آب داشته باشند و در این راستا سد پارسیان نیز در جهت مدیریت مصرف آب در این شهرستان در حال احداث است.

استاندار فارس اصلی ترین ویژگی مردم ممسنی را نیروی انسانی این شهرستان عنوان کرد و اضافه کرد: سرمایه گذاری در بخش نیروی انسانی باید در این شهرستان از اولویت‌های فعالیت مدیران باشد و نسبت به گذشته توجه بیش از پیشی به این مهم شود.

رحیمی با تاکید بر اینکه نخبگان در زمان بهره برداری از علم باید به وطن خود بازگردند تاکید کرد: در این راستا و در جهت بهره مندی مردم شهرستان از ظرفیت‌های نخبگان جامعه استاندار فارس و فرماندار شهرستان از تمامی نخبگان این دیار حمایت خواهند کرد.

رحیمی با اشاره بر اینکه تربیت نخبگان نباید فراموش شود تصریح کرد: باید توجه ویژه ای به نخبگان جوان این شهرستان داشته باشیم زیرا این افراد می‌توانند مطالبات مردم را محقق کنند و استانداری فارس نیز در تلاش است تا زمینه پرورش این نخبگان جوان جامعه را فراهم کند.

استاندار فارس با تاکید بر تأمین زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری پرورش نخبگان افزود: در این راستا در تلاش هستیم تا علاوه بر آماده ساختن زیرساخت‌های پرورش نخبگان نظیر تأمین فضاهای آموزشی مورد نیاز از نظر نرم افزاری نیز به تربیت مربیانی آگاه اقدام کنیم تا زمینه رشد نخبگان جامعه فراهم شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *