تخصیص ۴۹۰ میلیارد ریال اعتبار به آبیاری نوین در سیستان و بلوچستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، غلام حیدر زورقی در نشست مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و مجریان و دست اندرکاران سیستم‌های نوین آبیاری در مرکز آموزش کشاورزی «بمپور» اظهار داشت: سیستان وبلوچستان جزو استان‌های کم بارش و از نظر منابع آبی در محدویت قرار داد از همین رو بکارگیری سیستم‌های نوین آبیاری ضرورت بخش کشاورزی است تا هم راندمان مدیریت مصرف آب افزایش یابد وهم موجبات رونق تولید فراهم شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: دولت نیز در این راستا به کمک بخش کشاورزی آمده و بخش اعظم هزینه‌های اجرایی سیستم‌های نوین آبیاری یعنی تا ۸۵ درصد هزینه را به صورت بلاعوض پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۴ هزار هکتار از اراضی استان سیستان و بلوچستان به سیستم نوین آبیاری مجهز شده و کار مطالعه برای اجرای ۳۰ هزار هکتار سیستم‌های نوین آبیاری دیگر نیز انجام شده است.

زورقی گفت: در حال حاضر ۲۷ پیمانکار بومی و غیر بومی و ۱۹ مشاور حقیقی و حقوقی برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری در استان سیستان و بلوچستان مشغول کار هستند.

وی افزود: از ابتدای سال ۹۸ تاکنون برای تجهیز ۵۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم‌های نوین آبیاری مبلغ ۴۹۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته که از این میزان کار اجرای ۳۸۰ هکتار به اتمام رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از ۳۴ هزار هکتار سیستم آبیاری نوین اجرا شده در استان، ۸۲۲۸ هکتار بارانی، ۲۴۲۵۲ هکتار قطره‌ای و۱۵۲۰ هکتار کم فشار است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *