دانشکده‌های پزشکی استان سمنان تقویت شود/ ضرورت نوسازی تجهیزات – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر صبح پنج‌شنبه در آئین آغاز ساخت فاز آموزشی و سالن بیمارستان معتمدی گرمسار با حضور وزیر بهداشت ضمن بیان اینکه وضعیت استان سمنان از نظر درمانی نسبتاً خوب است، ابراز داشت: اگرچه تلاش‌های وافری در حوزه سخت افزاری صورت گرفت اما می‌بایست امکانات و تجهیزات بررسی و نوسازی شوند.

وی ضمن بیان اینکه دانشکده‌های پزشکی در شهرستان‌های استان سمنان باید تقویت شود، افزود: این امر می‌تواند منجر به ارائه خدمات بیشتر در حوزه سلامت بهداشت دهان و دندان شود.

استاندار سمنان بابیان اینکه طرح تحول سلامت به عنوان یکی از برنامه‌های بسیار خوب کشور توانست خدمات مطلوبی را به مردم ارائه دهد، ابراز داشت: قبل از دولت یازدهم هزینه‌های درمانی بسیار بالابود اما در دولت تدبیر و امید این هزینه‌ها با مدیریت صحیح کاهش یافت و کنترل شد.

آشناگر ضمن بیان اینکه همچنین از وزیر بهداشت انتظار می‌رود با احداث پردیس جدید علوم پزشکی استان موافقت کنند، تصریح کرد: بهبود وضعیت درمان، کاهش هزینه‌ها و تجهیز بیمارستان‌ها از برکات اجرای طرح تحول سلامت است و این وضعیت می‌بایست با شدت و قوت بیشتری و بهترین کیفیت تداوم یابد.

وی ضمن بیان اینکه تجهیز امکانات بیمارستان مهدی‌شهر نیازمند مساعدت وزیر است، افزود: بعضی از پروژه‌های بهداشتی و درمانی استان توسط پیمانکاران در حال اجرا است که می‌طلبد نظارت‌های لازم به انجام برسد تا شاهد تعمیرات و بازسازی‌های مجدد این پروژه‌ها نباشیم.

استاندار سمنان بابیان اینکه مرکز سوانح سوختگی و سرطان نیاز به مساعدت ویژه وزیر بهداشت دارد، اضافه کرد: با توجه به اینکه سالانه ۲۵ میلیون زائر با ۱۹ میلیون تردد از استان ما به سمت مشهد مقدس طی طریق کرده و به‌طور طبیعی میزان حوادث در استان‌ها بالا است لذا انتظار می‌رود در تکمیل این طرح‌ها شتاب بیشتری صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *