ذهنیات بدی که در گذشته در رابطه با کردستان شکل گرفته باید پاک شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نصراللهی زاده ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری پنج کنفرانس ملی و بین المللی در دانشگاه کردستان و میراث فرهنگی، اظهار داشت: ظرفیت بسیاری در حوزه علمی, فرهنگی و گردشگری در استان وجود دارد که با برگزاری چنین همایش هایی می توان در راستای معرفی این پتانسیل ها بهره گرفت.

وی افزود: طی چند ماه آینده دانشگاه کردستان چهار همایش ملی و بین المللی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز همایش نقش کردستان در عصر اهن ایران را برگزار می کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ادامه داد: همه این فعالیت ها برای استان مفید است چرا که علاده بر جنبه و بار علمی آن می توان از بحث اقتصاد گردشگری نیز بهره برد و هر چه برگزاری این قبیل برنامه های فرهنگی بیشتر باشد, بیشتر ظرفیت های استان در بحث های مختلف معرفی می شود.

نصراللهی زاده یادآور شد: با توجه به مشکلات اقتصادی که بر کشور حاکم است نیاز است همه امکانات دستگاه های دولتی بسیح شود تا این همایش های ملی و بین المللی آبرومندانه برگزار شوند و در کنار آن هزینه ها تا حد ممکن کاهش یابد.

وی بیان کرد: برگزاری این دست از همایش ها در چند سال اخیر به عنوان یک هدف در دست اقدام قرار گرفته که حداقل در سال یک همایش بین المللی برگزار کنیم که در این راه موفق عمل کرده ایم و توانسته ایم گردشگران جدیدی را به این استان بکشانیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: برگزاری چنین همایش هایی در سنندج می تواند در کمک کردن به طرح سنندج شهر خلاق کمک کند و هر چه این همایش ها بیشتر برگزار شود بهتر می توانیم به این آرمان برسیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *