رئیس کل دادگستری هرمزگان پای درد و دل اهالی هرمز نشست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی مطالبه ریاست قوه قضائیه به منظور تسریع در رسیدگی به مطالبات مردم جزیره هرمز، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسئولین قضائی این استان با مردم این جزیره دیدار کردند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جمع مردم و مسئولین جزیره هرمز اظهار داشت: در جریان ملاقاتی که طی روزهای اخیر با آیت اللّه رئیسی داشتم، وی تأکید کرد ضمن دیدار با مردم شهید پرور جزیره هرمز و ابلاغ گرم‌ترین سلام‌های ریاست قوه قضائیه به مرزداران خلیج فارس در این جزیره، به سرعت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مطالبات اهالی شریف هرمز رسیدگی شود.

صالحی تأکید کرد: در پی مطالبه به حق ریاست قوه قضائیه، اینجانب به محض مراجعت به استان، با تشکیل کارگروهی به همراه مسئولین قضائی هرمزگان در جزیره هرمز حضور یافتیم تا ضمن ابلاغ سلام گرم و ویژه آیت اللّه رئیسی و اطلاع از مشکلات مردم شریف این جزیره، تمام توان خود را به منظور حل مشکلات و رفع موانع و محرومیت‌های موجود مصروف داریم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جزیره هرمز و تجلیل از ایثارگری‌های مردم این جزیره تأکید کرد: دستگاه قضائی استان هرمزگان با تمام توان خود از محرومیت زدایی، توسعه زیرساخت‌ها و رفع موانع اشتغال در جزیره هرمز حمایت می‌کند.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان همچنین در ادامه، هدف اصلی از اجرای طرح تحول اداری در دستگاه قضائی را تکریم ارباب‌رجوع عنوان کرد و افزود: التزام به استفاده از سازوکارهای مناسب در ارائه خدمات مطلوب و مؤثر، حفظ شأن و منزلت مردم و جلب رضایت مراجعین در جهت احیای حقوق عامه و گسترش عدالت و آزادی‌های مشروع در چارچوب نظام قضائی اسلامی و موازین قانونی حائز اهمیت ویژه‌ای است که ضرورت دارد همواره مورد توجه قضات، مدیران و کارکنان دادگستری و سازمان‌های تابعه قرار گیرد.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود، مبارزه نظام‌مند و پایدار با مظاهر فساد را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر در جهت ارتقا عملکرد قوه قضائیه برشمرد و با تأکید بر اینکه دستگاه قضائی اقدامات انقلابی و ولایی خود را ادامه خواهد داد، تصریح کرد: قطعاً یکی از اصلی‌ترین وظایف قوه قضائیه برخورد و مبارزه قاطع و مستمر با فساد است و همان‌گونه که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) آن را از دستگاه قضائی مطالبه کرده‌اند؛ بی‌تردید تقویت نظارت‌های درونی و اجتماعی، افزایش سلامت کارگزاران، شفافیت گرایی، ترویج فرهنگ وظیفه‌شناسی، تقویت نهادهای نظارتی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی و احیای حس مسئولیت‌پذیری می‌تواند در راستای مبارزه با مظاهر فساد مثمرثمر باشد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اعلام کرد: در نتیجه تلاش بی وقفه کارکنان و اعضای شوراهای حل اختلاف و برنامه ریزی انجام شده و اتخاذ تمهیدات مناسب در دستگاه قضائی هرمزگان، بیش از ۶۹ درصد از پرونده‌های شوراهای حل اختلاف جزیره هرمز به صلح و سازش منجر شده است.

رئیس شورای قضائی استان هرمزگان با اشاره به این موضوع که مبارزه با مفسدان اقتصادی مطالبه‌ای عمومی است و مردم شریف ایران همواره در انتظار اقدامات امیدبخش دستگاه قضائی هستند، تأکید کرد: روند رسیدگی به پرونده اخلالگران اقتصادی، دانه درشت‌ها و رانت خواران از سوی دستگاه قضائی استان هرمزگان ادامه خواهد داشت و گزارش اقدامات دستگاه قضائی به صورت مستمر به مردم ارائه خواهد شد.

وی در ادامه با اعلام اینکه از گزارشات مردمی پیرامون فساد حمایت می‌کنیم، تأکید کرد: مردم گزارش تخلفات و فساد را به دستگاه قضائی اطلاع دهند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه به همراه جمعی از مسئولان قضائی در دیدار چهره به چهره با اقشار مختلف مردم جزیره هرمز مطالبات آنها را بررسی کرد.

در جریان این دیدار که در محل مسجد جامع جزیره هرمز برگزار شد و بیش از پنج ساعت به طول انجامید، هر یک از مراجعان درخواست‌های خود را اعلام کردند و در خصوص رسیدگی به مسائل و مشکلات مطرح شده دستورات لازم صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان این دیدار ضمن اعلام این مطلب که دغدغه ریاست محترم قوه قضائیه در جهت رسیدگی به مطالبات مردم شریف هرمز را تا حصول نتیجه نهایی و رفع مشکلات موجود پیگیری خواهیم کرد، خاطرنشان ساخت: مطالبات مطرح شده و تصمیمات اتخاذ شده در جریان این دیدار مردمی را به منظور تسریع در روند رسیدگی به آنها و احقاق حقوق مراجعین با استاندار و دیگر مسئولین استان مطرح خواهیم کرد تا درنتیجه هم افزایی و هماهنگی میان دستگاه‌های متولی، روند محرومیت زدایی و توسعه این جزیره تسریع شود.

علی صالحی همچنین تصریح کرد: با توجه به الحاق جزیره هرمز به شهرستان بندرعباس، دادگستری کل استان هرمزگان از طریق ایجاد دفتر خدمات الکترونیک قضائی و تقویت و تجهیز شورای حل اختلاف، زمینه را برای تسهیل هر چه بیشتر دسترسی مردم جزیره هرمز به خدمات قضائی فراهم می‌سازد.

گفتنی است، حضور در گلزار شهدای جزیره هرمز و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان انقلاب اسلامی، دیدار با امام جمعه، بخشدار، مسئولین اجرایی و روحانیون و همچنین بازدید از شورای حل اختلاف، طرح‌های در حال اجرای بوم گردی و عمرانی، دیگر برنامه‌های رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان بازدید از جزیره هرمز را به خود اختصاص می‌داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *