قیام عاشورا اثبات عملی این موضوع است که اساسا حق و باطل وجود دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «از سکوت تا بایکوت» رادیو گفت و گو با موضوع بررسی تلاش رسانه‌های بیگانه برای معرفی عاشورا به عنوان یک خرافه و با حضور دکتر نیره آزادی کارشناس امور مذهبی به روی آنتن رفت.

نیره آزادی در آغاز با بیان اینکه هدف عالی قیام سید الشهدا در سال ۶۱ هجری قمری برای حفظ دین اسلام بود، گفت: اگر حفظ دین اسلام به معنی برقراری حکومت اسلامی باشد، به این نتیجه می رسیم که امام به هدفشان نرسیدند اما می‌دانیم این قیام پیام‌های بسیار بزرگی در پی داشته است که منظور امام حسین (ع) از حفظ دین اسلام انتقال حقیقت دین به آیندگان بوده است.

وی اشاره کرد: امام حسین (ع) خطر از بین رفتن دین و اینکه این انتقال به نسل‌های آینده صورت نگیرد را احساس کردند و به همین دلیل خودشان را فدا کردند تا امکان رسیدن پیام دین و ابلاغ آن به آیندگان صورت بگیرد. در حقیقت حماسه عاشورا یک پیام رسانی حقیقی است.

این کارشناس امور مذهبی با کارکردهای رسانه‌ای حماسه عاشورا پس از گذشت بیش از ۱۳۰۰ سال، عنوان کرد: امروز شاهد هستیم پیام امام حسین (ع) در جهان طنین انداز شده است و به همین جهت دشمنان فرهنگی دین اسلام و به ویژه رسانه‌های منتسب به استکبار جهانی، تلاش کردند تأثیرات این پیام را کاهش دهند اما در این امر ناموفق بودند. با هراسی که از کارکردهای این نهضت داشتند، در طول تاریخ یا در صدد حذف این نهضت بر آمدند یا تلاش کردند نهضت امام حسین (ع) را از خط اصلی منحرف کنند.

وی با اشاره به تلاش رسانه‌های استکبار برای تحریف واقعیت عاشورا، اظهار کرد: در رسانه‌های موجود که شامل فضای مجازی تا شبکه‌های ماهواره‌ای می‌شود، تلاش می‌شود پیام امام حسین (ع) تحریف و یا حذف شود.

آزادی درباره علل ترس و وحشت رسانه‌های بیگانه از پیام عاشورا، گفت: قیام عاشورا اثبات عملی این موضوع است که اساساً حق و باطل وجود دارد و باید حق را یاری کرد و با باطل مبارزه کرد و این یکی از هراس‌های دشمنان و مستکبرین از پیام عاشورا است و به همین جهت به دنبال تحریف این پیام هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *