لزوم آشنایی متصدیان واحدهای صنفی با مقررات و ضوابط صنفی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ تقی افرند با بیان اینکه کتابچه آئین نامه نظارت بر اماکن عمومی، به صورت کامل در مبحث ضوابط انتظامی و ترافیکی در همه اتحادیه‌های صنفی و سازمان‌های مربوطه در قالب بنر نصب و به روئیت متصدیان واحدهای صنفی رسیده است، گفت: این آئین نامه در قالب کتابچه به چاپ رسیده و در اختیار متصدیان مربوطه قرار گرفته است.

این مقام انتظامی عنوان داشت: هیئت وزیران در جلسه روز ۲۳ خرداد ماه ۱۳۶۳ بنا به پیشنهاد وزارت کشور این آئین نامه را در ۳۱ ماده قانونی به تصویب رسانده و به استناد تبصره ۲ آئین نامه اماکن عمومی و تبصره بند ۳ ماده ۲۴ قانون نظام صنفی کلیه صنوف مشمول مقررات این آئین نامه هستند.

سرهنگ افرند، خاطر نشان کرد: عده‌ای از متقاضیان به صورت مستقیم به اداره اماکن مراجعه و از مشاوره کارشناسان این پلیس برخوردار می‌شوند، لذا این پلیس آمادگی کامل دارد تا در این راستا پیش قدم شده و به سوالات و ابهامات شهروندان پیرامون موضوعات صنفی که در چارچوب آئین نامه موصوف باشد پاسخ دهد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ در پایان با اشاره به اینکه جهل از قانون نافی و رافع مسئولیت نیست، گفت: تمامی متصدیان واحدهای صنفی حتماً نسبت به فراگیری این قوانین همت داشته تا ضمن قانونمدار بودن، مورد سوءاستفاده افراد فرصت طلب قرار نگیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *