مدیریت جهادی نسخه رفع مشکلات است/ وداع با شهید «صدرایی» – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علیرضا ادیانی چهارشنبه شب در مراسم شب وداع شهید تازه شناسایی شده، ولی الله صدرایی، با بیان اینکه پس از واقعه عاشورا، بنا گذاشته بودند تا نامی از آل علی نماند، افزود: اما ارزش‌های دینی، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در حساس‌ترین نقطه یعنی ایران استقرار یافت.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، با بیان اینکه انقلاب و نظام اسلامی بعد از یک هزار و ۴۰۰ سال شاهنشاهی و حکومت طاغوت در این کشور به سادگی تحقق نیافت، گفت: اگر نبود خون پاک سید الشهدا، اسارت زینب کبری و مجاهدت همه علمای راستین و مجاهدان حریم نگهبانی از دین این نظام به ثمر نمی‌نشست.

وی نظام جمهوری اسلامی ایران را نظامی الهی و ربانی عنوان کرد و گفت: این نظام علی‌رغم میل همه بدخواهان و مستکبران عالم دو نه بزرگ داشت که یکی نه به استکبار و دیگری نه به استبداد بود.

ادیانی با بیان اینکه امام راحل هیچگاه از واژه امپریالسیم استفاده نکرده است و انقلاب ما را جنگ میان مستضعفان و مستکبران می‌دانست، افزود: انقلاب اسلامی اولین انقلابی بود که هژمونی مسلط غرب را که جهان را به سیطره خود درآورده بود، به چالش کشید.

وی با اشاره به عدم پذیرش سلطه بیگانگان در آیات قرآن، انقلاب اسلامی را نه به سلطه استکبار و استعمار برشمرد و با بیان اینکه همه ملت ایران با انقلاب اسلامی به استکبار و استبداد نه گفتند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی قاعده بازی را بهم زد و از این رو، قدرت‌های بزرگ جهان جنگ تمام عیاری را برای شکست این انقلاب به راه انداختند و امام راحل نیز در برابر آن بسیج ۲۰ میلیونی را تشکیل داد و خواب راحت را از چشم همه مستکبران گرفت.

ادیانی با بیان اینکه بسیج دانشگاهی شد که همه اقشار برای تبعیت از مرجع دینی و ولی فقیه در آن جمع شدند و چنان انسان‌هایی ساخت که فرشته‌های آسمانی شدند، افزود: کدامیک از ما قادریم بعد از ۳۹ سال حرکتی ایجاد کنیم که شهر پل‌سفید را تحت نور خود قرار دهیم و این دانشگاه جنگ بود که انسان‌هایی در تراز انسان‌های صدر اسلام ساخت.

وی با اشاره به شکل‌گیری انقلاب اسلامی با حضور مردم، گفت: مردم با نقش‌آفرینی خود توطئه‌های دشمن را یکی پس از دیگیر خنثی می‌کنند و با انقلاب اسلامی هژمونی و هستی غرب را به چالش کشیدند و می‌رود که به فضل پروردگار در آخرین هماورد که تحریم همه جانبه اقتصادی است بر آنها پیروز شوند.

این مسئول جنگ را ذخیره، گنج و الگویی برای همه بخش‌های گوناگون کشور عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم بر معضلات فرهنگی و اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی فائق آییم بدانیم که نسخه مدیریت جهادی جنگ، راه برون رفت از مشکلات خواهد بود.

وی با بیان اینکه شهدا مأموریت دارند تا هر از چندگاهی در کوی و برزن تشییع شوند تا ما را تنبه بخشند، افزود: آنها با استخوان‌های پوسیده می‌آیند تا به ما بگویند که ما به وظیفه خود عمل کردیم و جانمان را برای استقلال، آزادی و امنیت نظام اسلامی فدا کردیم و شما هم نگذارید انقلاب اسلامی به دست نامحرمان بیافتد.

رئیس سیاسی عقیدتی ناجا با اشاره به مشکلات خرید سیم خاردار و سلاح در دوران جنگ تحمیلی، افزود: امروز با الگو گرفتن از روحیه جهادی دوران جنگ، ایران موشک ساخته است و حزب الله و یمن با الگوگیری از این موشک عرصه را بر اسرائیل و عربستان خبیث تنگ کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه امام در وصیت‌نامه خود مردم ایران را از مردم حجاز برتر دانست و با بیان اینکه مردم در ۲۸ مرداد ۳۲ به وظیفه خود عمل نکردند، افزود: مصدق با انحلال مجلس اشتباه کرد و محمدرضای ضعیف رفت و رضای قلدر برگشت و امروز هم عده‌ای که قدرت کامل کشور را در اختیار دارند می‌گویند که فلان قوه و فلان بخش اختیار ندارد.

ادیانی با بیان اینکه مردم ایران به برکت انقلاب اسلامی خودشان مقدرات خود را رقم می‌زنند و در انتخاب مسئولان مختلف نقش دارند، بر اهمیت انتخابات اشاره کرد و افزود: باید توجه کنیم که چه کسی را به‌عنوان نماینده مجلس و خبرگان خود انتخاب می‌کنیم و چه کسانی را برمی‌گزینیم و در موقع جنگ سخت منافقان عملیات ما را لو می‌دادند و شکست می‌خوردیم و امروز هم جنگ اقتصادی است.

رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ناجا با اشاره به افزایش قیمت دلار در زمان مذاکره و کاهش آن با زدن پهباد امریکایی، مذکره را راه نجات کشور ندانست و افزود: راه نجات کشور در مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی امریکا است.

وی با بیان اینکه شهید آمد تا بگوید که حکومت نباید به دست نااهلان بیافتد، گفت: در زمین دشمن بازی نکنید چرا که دشمن، دشمن است و تا شما را از پای نیاورد آرام نمی‌گیرد.

به گزارش مهر، پیکر شهید «ولی‌الله صدرایی» پس از ۳۹ سال در منطقه دهلاویه شناسایی شد و مراسم وداع با پیکر این شهید تازه شناسایی‌شده در مسجد جامع پل‌سفید برگزار می‌شود، همچنین مراسم وداع با پیکر این شهید صدرایی ساعت ۷ صبح پنج‌شنبه ۱۴ شهریور با حضور نیروهای مسلح در ستاد انتظامی شهر زیراب برگزار شد.

مراسم تشییع پیکر این شهید ساعت ۱۰ صبح پنج‌شنبه از مسجد جامع به سمت میدان شهر پل‌سفید برگزار و سپس جهت خاکسپاری به روستای شورمست منتقل خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *