ناجا همچون نوک پیکان در برابر بی نظمی ایستاده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حمید هداوند در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی پایتخت ضمن گرامیداشت فرارسیدن ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و تسلیت شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش، گفت: دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم سیره اصلی نهضت عاشورایی است و باید در ایام عزای سیدالشهدا (ع) به این مهم دقت کنیم که انگیزه نهضت اباعبدالله حسین (ع) چیست و چرا ایشان همراه با خانواده خود وارد کارزار نبرد شد.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به اهمیت شناخت دلایل نهضت عاشورایی، بیان داشت: بر همه واجب است که درباره این نهضت و دلایل وقوع آن مطالعه کرده و راه درست را پیروی کنند.

وی افزود: امروز باید برخورد با مفسدان را سر لوحه کار خود قرار دهیم چرا که ما به عنوان رکن رکین تولید امنیت، باید به دنبال اجرای عدالت باشیم.

سردار هداوند، یکی از مأموریت‌های مهم پلیس را احقاق حقوق مردم در برابر متخلفان بیان کرد و افزود: باید تا آنجا که از دستمان بر می‌آید از حقوق تضییع شده مردم دفاع کنیم که در این صورت حقیقتاً با توجه به مسئولیتی که بر عهده ما گذاشته شده، خداوند از ما راضی خواهد بود.

جانشین رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به ضرورت انجام بهتر مأموریت‌های نیروی انتظامی، اظهار داشت: منش آموزش در بسیاری موارد منشی حقوقی است و رویه در این دوره به این شکل خواهد بود که از حقوقدانان خود در نیروی انتظامی استفاده می‌شود و این دسته از افراد از سویی هم به مباحث و مسائل انتظامی اشراف دارند هم با کار در محیط عملیاتی واقف هستند.

سردار هداوند، هدف از برگزاری کارگاه‌های آموزشی را ارتقا سطح عملیاتی و انتظامی و واکنش سریع به اتفاقات و چالش‌هایی که ممکن است به صورت ناگهانی روی دهد، بیان کرد و افزود: با طراحی این رزمایش در صدد آن هستیم که واکنش سریع و قدرت تصمیم گیری خود و نیروهای تابعه را محک بزنیم.

جانشین پلیس پایتخت، بیان داشت: در صورت محقق شدن اهداف هماهنگی بین نیروها بهتر خواهد شد، آمادگی کارکنان بالا خواهد رفت، نقاط قوت و ضعف مشخص خواهد شد، آمادگی رزمی کارکنان بالا خواهد رفت و واکنش سریع، تحرک و چالاکی در برابر اتفاقات به سرعت به دست خواهد آمد.

سردار هداوند در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی همچون نوک پیکانی است که در برابر بی نظمی‌های اجتماعی ایستاده و باید یکی از آماده‌ترین و کارآمدترین نیروها باشد تا بتواند در مواقع بحرانی سریع عمل کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *