نرخ بیکاری در استان زنجان کاهش یافته است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد در محل دادگستری زنجان، افزود: موفقیت‌های بسیار کشور موجب دشمنی و خشم دشمنان شده است.

وی اظهار کرد: باید خدمات بهتری را به مردم استان زنجان ارائه کرد تا مردم بتوانند زندگی راحت‌تری در این شرایط کشور داشته باشند.

استاندار زنجان به وضعیت سرمایه‌گذاران در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در استان دید مثبتی نسبت به بخش صنعتی و سرمایه‌گذاران وجود دارد و زنجان جزو استان‌هایی است که برای حضور سرمایه‌گذاران به خصوص سرمایه گذاران خارجی خوب است و ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سهم سرمایه‌گذاری صنعتی بوده است.

حقیقی به نرخ بیکاری در استان زنجان اشاره کرد و افزود: نرخ بیکاری در استان زنجان کاهش یافته و ۱۱۲ هزار و ۱۰۵ نفر بیمه شده اجباری در استان هستند.

وی به کشت گیاهان دارویی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: کشت گیاهان دارویی و تغییر الگوی کشت در ۵۰۰ هکتار انجام شده است.

استاندار زنجان ابراز کرد: خوشبختانه وضعیت صادرات استان زنجان مطلوب بوده و سال گذشته صادرات در استان به ۵۵۰ میلیون دلار رسیده است.

حقیقی افزود: سهم تسهیلات استان زنجان طی یک سال گذشته به ۶۵ هزار میلیارد رسیده است.

وی به برگزاری جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود: در محل واحدهای تولیدی جلسات برگزار شده و مشکلات بررسی و بیان می‌شود و طی سال جاری واحد تولیدی در استان تعطیل نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *