کارگاه بازآموزی پیشگیری از خودکشی در همدان برگزار شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رنجبران ظهر پنج شنبه در کارگاه آموزشی پیشگیری از خودکشی با اشاره به برپایی این کارگاه در مرکز بهداشت همدان اظهار داشت: کارگاه بازآموزی پیشگیری از خودکشی با حضور پزشکان، کارشناسان سلامت روان، نمایندگان پرستاری اورژانس‌های پرستاری استان و نمایندگانی از معاونت دانشجویی و فرهنگی و اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه برگزار شده‌است.

رنجبران تصریح کرد: ابعاد مختلف پیشگیرانه خودکشی و راه‌های پیشگیری و شرایط پرخطر در خانواده و اجتماع محور این کارگاه است تا به روزرسانی اطلاعات و بازآموزی در خصوص راهکارها به مدعوین صورت گیرد.

وی عنوان کرد: مدرسین این دوره از جمعیت پیشگیری از خودکشی کشور و دفتر سلامت روان وزارت بهداشت حضور یافته‌اند که طی دو نوبت در کارگاهی یک‌روزه به تدریس و تشریح مطالب مربوطه می‌پردازند.

مدیر گروه سلامت روان اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا ادامه داد: این کارگاه در آستانه ۱۰ سپتامبر روز جهانی پیشگیری از خودکشی برگزار شده تا اهمیت موضوع برجسته‌تر شود و تلاش می‌کنیم طی سال‌جاری برنامه جامع‌تری با تعداد افراد تصمیم‌ساز بیشتر نیز در این خصوص اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: خودکشی مسأله ای اجتماعی است و همکاران ما در بخش درمان و پژوهش دانشگاه می‌توانند با مشارکت و همراهی با معاونت بهداشتی نقش مؤثری در مدیریت و کنترل این پدیده اجتماعی ایفا کنند.

رنجبران همچنین توصیه کرد: با توجه به اینکه در هر مرکز جامع سلامت، یک کارشناس بهداشت روان مستقر است مردم می‌توانند مسائل و مشکلات خود را در هر زمینه با این کارشناسان در میان بگذارند که این خود راهی در جهت کاهش تنش‌ها و دغدغه‌هایی است که ممکن است به مرور زمان به بحران تبدیل شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *