کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس پیام جهانی دارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز پنجشنبه در پنجمین جلسه ستاد هماهنگی کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک اظهار داشت: به دلیل اهمیت این کنگره ملی همه دستگاه‌ها باید پای کار باشند و همه ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی به طور شایسته برای هرچه بهتر شناساندن این هویت به نسل جوان و توجه به بعد جهانی آن استفاده شود.

وی با اشاره به اهمیت این کنگره در سطح جهانی افزود: جوانان باید در رأس برنامه‌ها قرار بگیرند چرا که این جوانان هستند که باید پیام‌های انقلاب را دریافت کنند و صیانت این پیام‌ها و هویت را در دستور کارهای خود قرار دهند. چون حفظ این پیام‌ها و صیانت از هویت نظام توصیه شهدای گرانقدر است.

آقازاده خاطرنشان کرد: مخاطبان باید جوانان باشند آنها هستند که آینده انقلاب را در دست دارند و باید بدانند این امنیت و آرامش حاکم در مملکت با فداکاری و ایثارگری به دست آمده است.

استاندار مرکزی و رئیس کنگره در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: از سوی سپاه روح الله استان مرکزی که دبیری این کنگره را بر عهده دارند برنامه ریزی ها ی بسیار مناسب و فضاسازی خوبی انجام شده است و باید شرایطی به وجود آید که مردم در این فضا قرار بگیرد.

آقازاده خاطرنشان کرد: ایام محرم که پیش از اجلاسیه اصلی که در یازدهم مهر در مصلای اراک برگزار می‌شود، فرصت خوبی است تا مردم در فضای کنگره قرار بگیرند.

وی اظهار داشت: مراکز اقامتی باید برای ۵۰۰ مهمان خارج از استان آماده شوند و این موضوع هر چه سریع‌تر توسط معاون عمرانی استانداری پیگیری شود. به هر حال همانطور که گفته شد این کنگره ملی بخشی از هویت نظام جمهوری اسلامی است که باید با تمام امکانات برای آن تلاش کنیم تا به نحو شایسته برگزار شود تا بتواند در تاریخ نظام ماندگار و به خوبی ثبت شود و برای جهان نیز پیام داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *