۳۰ درصد از مردم نزدیک خط فقر هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری، صبح پنجشنبه در دیدار با آیت الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، ملت ایران را ملتی بزرگ دانست که از پا در آوردن این ملت کار هر کسی نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: نظام سلطه همه توان خود را علیه ملت ایران به کار گرفته است تا مردم را با مشکلات فراوانی روبرو می‌کند اما هر بار که تحریم‌ها تشدید می‌شود، ملت ایران مقاومت تر در صحنه حضور می‌یابد.

وی افزود: این مسئولیت مسئولان نظام و خدمتگزاران به مردم را سنگین‌تر می‌کند در حالی که ۳۰ درصد مردم در جامعه شهری و روستایی نزدیک خط فقر هستند دولت عزم خود را برای مهار خط فقر مطلق در جامعه جزم کرده است.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: در سال گذشته برای مهار خط مطلق فقر، ۷ هزار میلیارد تومان هزینه شده و امسال نیز در قانون ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است اما سازمان برنامه و بودجه بیان کرده که بیشتر از ۷۰ درصد این رقم امکان تأمین اعتبار ندارد.

شریعتمداری بر ضرورت ایجاد شفافیت در دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد و گفت: هیچ علت امنیتی نباید موجب شود تا مردم از هزینه‌ها و درآمدهای این وزارتخانه اطلاع پیدا نکنند.

وی گفت: تحقق این مهم موجب می‌شود به سمت عدالت اجتماعی حرکت کنیم، اعتماد مردم افزایش یابد و شاهد این باشیم که حرکت‌های بهتری برای مردم انجام شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، نقش تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال را بسیار تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: بیش از ٩٣ هزار تعاونی در کشور فعالیت دارند که در بخش‌های مختلف اقدامات خوبی انجام شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *