استکبارستیزی بزرگ‌ترین درس مکتب عاشورا است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی حسینیه اعظم این شهر ضمن بیان اینکه استکبارستیزی بزرگ‌ترین درس مکتب عاشورا به بشریت است، ابراز داشت: امروز این مهم می‌طلبد تا قیام عاشورا و اهدافی که پشت آن نهفته است برای نسل جدید تبیین و بازگو شود تا بدانند آنچه که در این چهل سال ما را به پیروزی‌های پیاپی رساند تنها سازش‌ناپذیری با دشمن بوده است.

وی ضمن بیان اینکه قیام سالار شهیدان در دشت کربلا راه آزادگی را به همه مردم نشان می‌دهد، افزود: امروز دشمن نیز می‌خواهد تا با تحت‌فشار قرار دادن ایران به اهداف خود دست یابد در صورتی که نمی‌داند باروحیه مقاومت و عدم سازش ما در این نبرد شکست‌خورده است.

قیام عاشورا بیانگر راه معرفت

امام جمعه میامی ضمن بیان اینکه مردم با پیروی از عاشورا مقابل دشمن ایستادگی می‌کنند، ابراز داشت: این درس بزرگی که امام حسین (ع) ویارانش به ما آموختند تا برای رسیدن به آزادگی ملت‌ها زیر بار ظلم و بیداد زمانه نروند و همواره مقابل دشمن ایستادگی کنند.

صفایی پور در ادامه تصریح کرد: امام حسین (ع) تنها متعلق به یک دوره یا قوم خاص نیست اگر موشکافانه به پیامدهای آن توجه کنیم درخواهیم یافت که این فلسفه امروز ابعاد جهانی دارد و می‌کوشد تا انسان‌سازی، آزادگی و اخلاق را به عنوان راه معرفت به همه نشان دهد.

وی ضمن بیان اینکه در جامعه امروز نیز مردم و مسئولان می‌بایست واقعه عاشورا را سرلوحه امور خود قرار دهند، افزود: اگر این رویه تداوم یابد قطعاً ایران در تمام عرصه‌ها همچون سنوات گذشته موفق و پیروز خواهد بود.

امام جمعه میامی به ظرفیت‌های مطلوب این شهرستان نیز اشاره کرد و افزود: توانمندسازی و توسعه یک شهر نیازمند مشارکت همه گروه‌های مختلف جامعه است که پتانسیل‌های موجود شناسایی و با توجه به آن برای رشد و پیشرفت میامی برنامه‌ریزی مناسب داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *