بانوان کاشانی با سرباز کوچک دشت کربلا همنوا شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، امروز گویی حال و هوای کاشان رنگ و بویی دیگر داشت؛ انگار ولوله در کوچه پس کوچه‌های شهر پیچیده شده بود و بانوان کاشانی سربازان کوچک پا در رکاب امام زمان (عج) را برای تجدید بیعت با آن حضرت آماده می‌ساختند.

سربندهای «یا ابوالفضل» و «یا حسین» بر روی دستان مادران کاشانی نشان از آن است که فرزندشان همان جگرگوشه هایی که شب و روز تصدقشان می‌روند، برای سربازی سرور و سالار شهیدان آماده هستند تا لب تر کنند و آنان را به میدان رزم فرستند.

مادران فرزندانشان را در آغوش گرفته و رهسپار می‌شوند تا اجتماعی عظیم را رقم بزنند و این پیام را به عاشوراییان برسانند که اگر در دشت نینوا با غربت به شهادت رسیدید امروز سربازان کوچک ما منتقم خون حسین (ع) در رکاب امام زمان (عج) خواهند بود.

لحظه موعود فرا رسید و انگار معجزه‌ای رخ داده است؛ همگان فرزندانشان را بر روی دستان خود قرار داده و همنوا با رباب، مادر سرباز کوچک دشت کربلا برای تسلای دل علی اصغر «لالایی» می‌خوانند تا شاید عطش را فراموش کرده و خواب چشمانش را فرا بگیرد.

کودکان نیز آرام و قرار ندارند و گریه به آنها امان نمی‌دهد؛ انگار فهمیده‌اند که علی اصغر (ع) تاب و توان ماندن در این دنیای پرجفا را ندارد و همچون پدرش در غربت باید عروج کند و چه سخت است لحظه جان دادن فرزند در مقابل چشمان پدر…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *