برخی برخورد قوه قضائیه با «یقه سفیدها» را برنتافته‌اند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان ضمن گرامیداشت شهادت آیت الله قدوسی و وحید دستگردی اظهار داشت: یکی از مسائلی که مدیران و مسئولان نظام باید به آن توجه کنند این است که انقلاب و نظام قدرت خود را از حضور مردم در صحنه دارد به نحوی که حضور پررنگ‌تر مردم بر دل دشمن ترس بیشتری ایجاد می‌کند.

وی اعتماد مردم به نظام و مسئولان را موجب حضور بیشتر مردم در صحنه دانست و افزود: دشمن سعی دارد که اعتماد مردم به مسئولان را تضعیف کند و بر همین اساس مسئولان باید تمام تلاش خود را در خنثی سازی توطئه دشمنان به کار بگیرند که این مهم با عملکرد درست آنها در قالب خدمت به مردم، اجرای قانون و مبارزه با فاسد میسر می‌شود.

وجود قانون خوب یکی از شرایط مبارزه با فساد است

امام جمعه موقت کاشان ضمن اشاره به شرایط مبارزه با فساد ابراز داشت: وجود قانون خوب یکی از شرایط مبارزه با فساد است که این مهم وظیفه مجلس شورای اسلامی است به نحوی که در وضع قانون کوتاهی نکرده و این قوانین نیز به موقع به تصویب برسد.

وی ضمن انتقاد از عدم اجرای قانون توسط برخی از مسئولان گفت: وظیفه اجرای قوانین بر عهده دولت است به نحوی که قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی باید توسط قوه مجریه به اجرا دربیاید و مبارزه با قانون شکنان و خاطیان نیز بر عهده قوه قضائیه است که به لطف خدا و با روی کار آمدن حجت الاسلام رئیسی این حرکت آغاز شده است.

اقدامات امروز قوه قضائیه رضایت مردم و رهبر را به دنبال دارد

اسلامی تبار اقدامات امروز قوه قضائیه را موجب رضایت مردم و رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار داشت: مردم از این حرکت قوه قضائیه حمایت می‌کنند و از مسئولان و رئیس قوه قضائیه درخواست می‌شود تا این حرکت را با قوت ادامه داده و تحت تأثیر برخی سر و صداها قرار نگیرند.

وی ضمن انتقاد از برخورد دوگانه برخی مسئولان گفت: زمانی که اعلام می‌شود با متخلفان در قوه قضائیه برخورد می‌شود همه راضی هستند اما زمانی که اعلام می‌شود با یقه سفیدها برخورد قاطع انجام می‌شود صدای برخی بلند می‌شود و دلیل این موضوع نیز آن است که منافعشان در خطر می‌افتد در حالی که قوه قضائیه نباید تحت تأثیر این سر و صداها قرار بگیرند.

امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است

اسلامی تبار امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی دانست و اظهار داشت: در چند سال گذشته قانونی تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر تصویب شد و در چند سال قبل از آن نیز لایحه عفاف و به تصویب رسید و ۲۴ دستگاه مأمور اجرای آن شدند اما متأسفانه عدم اجرای این قوانین و لایحه موجب شد تا وضعیت حجاب در کشور به این وضع دچار شود.

وی با بیان اینکه تنها دو جبهه حق و باطل در جهان وجود دارد، افزود: باید تمام تلاش خود را داشته باشیم تا در جبهه حق قرار داشته باشیم و لازمه این مهم توجه به پیام‌های امام حسین (ع) در روز عاشورا همچون مبارزه با ظلم و فساد، عزت طلبی، عفاف و حجاب، دفاع جانانه از دین و غیره است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *