برخی نشان های عزاداری شایسته ماه محرم نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مرتضی موسوی در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه ساری با تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، برخی نشان‌های استفاده شده در دهه اول محرم را شایسته این ماه ندانست و خواستار پیشگیری از آن شد.

وی با اظهار اینکه بیان معروف و اجرای عدالت اصلی ترین وظیفه به شمار می‌رود، نظارت عمومی و همگانی را برای اجرای این فرایض بسیار مهم برشمرد و گفت: آنانی که معروف را در جامعه برپا می‌کنند بهترین امت هستند.

حجت الاسلام موسوی، با اظهار اینکه معروفات در بخش نامه‌ها و مصوبات باید گنجانده شده، نقش مردم را برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر مهم دانست و گفت: این فریضه باید در جامعه نهادینه شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران، توجه به واجبات، خمس و زکات را در جامعه دینی مهم برشمرد و گفت: جامعه‌ای که به زکات و خمس توجه کند در بین خود فقیر نخواهد داشت.

حجت الاسلام موسوی، سازندگی کشور را در گرو احیا و توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و نظارت عمومی و همگانی را الزامی خواند و گفت: برای احیای نماز و استواری حکومت اسلامی باید به امر به معروف و نهی از منکر توجه شود.

وی از بین بردن ظلم و مبارزه با مستکبران را از دیگر واجبات الهی یاد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *