تعامل منطقی بین صنعت نفت و جامعه پیرامونی ضروری است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد ستوده پنجشنبه‌شب در نشست با کانون مدیران و متخصصان بومی صنعت نفت استان بوشهر با تقدیر از راه‌اندازی این کانون اظهار داشت: این کانون باید در وهله نخست، مبلغ و بیانگر خدمات وزارت نفت باشد و بتواند یک نزدیکی و آشتی مابین وزارت نفت و ساکنین حوزه انرژی ایجاد و خواسته‌ها و انتظارات طرفین را تعدیل و به یک تعامل منطقی برساند.

وی افزود: گاهاً مشاهده می‌شود شرکت‌های تابعه وزارت نفت پروژه‌های خوبی انجام و در اختیار مردم قرار می‌دهند ولی متأسفانه آن طور که انتظار داریم اطلاع رسانی نمی‌شود. اگر مبنا و معیار همه ما قانون و احترام به مردم باشد در زمینه‌های مختلف اعم از اشتعال، سپردن مسؤلیت به جوانان و نخبگان بومی و همچنین عمل به مسولیت‌های اجتماعی محقق خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر افزود: متأسفانه بعضی از مدیران وزارت نفت شاغل در مناطق پیرامونی، خدمات وزارت نفت را برای مردم و ساکنین این مناطق بازگو نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود که از تمام سرمایه‌های انسانی شاغل در نفت استفاده شود، متأسفانه بعضی مواقع تنگ نظری‌ها و عدم مدیریت صحیح اجازه نداده که سختی‌ها و تنگناهای وزارت نفت را به مردم معرفی کنیم.

ستوده بیان کرد: همیشه فقط مطالبات مطرح شده است در صورتی که روش صحیح این است که همانطور که در بحث اشتغال و تأمین اعتبار مورد نیاز اداره کشور از وزارت نفت مطالبه می‌کنیم، در سختی‌ها و تحریم‌ها و مشکلات هم باید کنار این وزارتخانه باشیم و این وظیفه تشکل‌های این چنینی است که این حلقه مفقوده با همکاری مقامات محلی پیدا و عملیاتی شود.

مدیر کانون مدیران و متخصصان صنعت نفت استان بوشهر نیز گفت: این کانون به عنوان یک سازمان مردم نهاد به منظور پوشش دادن اهدافی شکل گرفته که امیدوارم به اهداف مورد نظر برسیم.

سید مهدی موسوی افزود: ایجاد فضایی دوستانه همراه با تعامل، همگرایی و هم اندیشی بین مدیران، سرپرستان و متخصصان صنعت نفت استان، ایجاد تفاهم نامه با سازمان و مؤسسات خبره به منظور انجام مصاحبه و شناسایی استعدادها و توانمندی‌های اعضا کانون

وی ادامه داد: همچنین برنامه ریزی و برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی و توانمندسازی و برگزاری تورهای علمی برای اعضای کانون همراه با ارائه گواهینامه‌های معتبر از سازمان‌ها و شرکت‌های مطرح از جمله اهداف تشکیل این کانون است.

موسوی اضافه کرد: ایجاد همدلی و هم افزایی بین شاغلین صنعت نفت استان همراه با شناسایی تخصص‌ها و توانمندی‌های مربوطه در قالب برگزاری جلسات هم اندیشی و دورهمی ماهانه و تشکیل کارگروه‌های تخصصی و فعالیت در راستای اهداف ترسیم شده برای کارگروه‌ها نیز از دیگر اهداف تشکیل کانون است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *