رابطه شیر و طولانی شدن سرماخوردگی!

شیر نوعی آمولیسیون است که در ترکیبات با بزاق دهان حالتی چسبنده پیدا کرده و سبب تشدید علامت هایی، چون گلو درد و افزایش مخاط دربینی و گلو می‌شود.

البته این علامت‌ها در همه افراد یکسان نبوده و درافرادی که سابقه ترشح میزان زیاد موکوس درپشت حلق را دارند بیشتر مشاهده می‌شود.

موکوس شامل آب، نمک وپروتئین است که به وسیله سلول‌های داخل بینی، سینوس و ریه‌ها تولید شده و ذره‌های میکروب و گرد و خاک را به دام می‌اندازد.

آنزیم‌های ضد باکتری موجود درموکوس سبب کشته شدن میکروب‌ها و محافظت ازانسان دربرابر انواع عفونت‌ها می‌شود.

موکوس به سمت عقب گلو به وسیله مو‌های میکروسکوپی مشهور به Cilia هدایت می‌شود و از آنجا به وسیله بلع به درون مری راه می‌یابد.

موکوس معمولاً به میزان استاندارد دربدن انسان تولید می‌شود، اما در مواردی ازجمله بروز عفونت در بدن یا ایجاد حساسیت به میزان زیاد ترشح می‌شود.

این مشکل می‌تواند سبب ایجاد آبریزش بینی، سرفه، گلو درد و گرفتگی صدا شود.

برای بررسی اثرگذاری مصرف شیر در زمان سرما خوردگی بر افزایش میزان موکوس و تشدید علامت‌های بیماری، دانشمندان به بررسی ۲۶ مرد و ۸۲ زن داوطلب در بیمارستان لیستر پرداختند که دچار افزایش ترشح‌های مخاط بینی بودند.

پزشکان برای یک بازه زمانی ۶ روزه به آن‌ها رژیم خوراکی فاقد لبنیات ازجمله شیر، ماست، پنیر و کره تجویز کردند و پس از این مدت میزان ترشح‌های مخاط آن‌ها را بررسی کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *