ضرورت عدم اعتماد به اروپایی‌ها/ مذاکره با دشمن راه حل مشکلات نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبداللهی امام جمعه موقت تبریز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز گفت: فرزندان تربیت یافته در تبریز و آذربایجان علامه هایی در شعر، تفسیر، فلسفه، سیاست و… همچون شهریار، علامه امینی، علامه جعفری، مقام معظم رهبری هستند که به عالم معرفی شده اند. اگر این استان هیچ مفاخری هم نداشت، وجود مقام معظم رهبری که شرق و غرب بر عظمت ایشان اعتراف دارند، کافی بود.

وی ادامه داد: حماسه عاشورا در گذر زمان نه تنها از یاد نمی‌رود بلکه هر ساله نه تنها در ایران بلکه در سر تا سر دنیا نام و یاد عاشورا نورافشانی می‌کند.

وی ابراز داشت: عاشورا و امام حسین (ع) نور خدا هستند و نور خدا خاموش نمی‌شود. از بین بردن بعضی منکرات زحمت می‌خواهد و برای بعضی منکرات گاهی بداخلاقی لازم است اما گاهی لازم می‌شود خون امام معصوم در عاشورا ریخته شود تا برخی منکرات در جامعه از بین برود.

وی ابراز داشت: خوشا بحال تبریزی و آذربایحانی ها که برای ماتم سیدالشهدا (ع) سنت‌های خوبی دارید. در عزاداری‌ها باید مواظب باشیم که با امورات سهل و اشعار سبک، شأن آن را پایین نیاوریم.

وی ادامه داد: ماجرای ۱۷ شهریور در ظاهر خسارت به بار آورد اما در باطن انقلاب اسلامی به برکت خون شهدای ۱۷ شهریور به بار آمد. نهضت انقلاب اسلامی ریشه در نهضت عاشورا دارد، شهید مدنی معتمد و نماینده امام بود و مدتی از عمر شریف خود را در آذربایجان در سنگر امامت جمعه نورافشانی کرد. سر خم نکردن در برابر ظالم درس بزرگی است که باید از عاشورا گرفت، هر چه برابر مستکبران سر خم کنیم، سیر نمی‌شوند.

وی گفت: امروز همگی حتی جهادگران دستگاه دیپلماسی هم به این فرمایش رهبری رسیدند که نباید فریب لبخند دشمن را خورد. اروپایی نه تنها در برجام کنار ایران نایستادند بلکه زمینه برای فشار مضاعف آمریکا را ایجاد کردند.

وی افزود: استفاده از ابزارهایی چون تحریم اقتصادی از سوی مستکبرین علیه جبهه حق، تازگی ندارد و ما هیچ گاه عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی اظهار داشت: مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات، اقدامی ساده اندیشانه است چه بصورت عمدی یا سهوی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *