پیروزی‌های مقاومت برگرفته از عاشورای حسینی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان اظهار داشت: عاشورا درس‌های فراوانی برای شیعه و بعد مسلمانان دارد و آن اینکه نباید در برابر زورگویان تسلیم شد.

وی افزود: تحریم نقشه دیرینه دشمنان است که در زمان امام حسین (ع) هم انجام شد، اما پیروزی در نهایت با حسینی بود که زیر بار ظلم و جور نرفت.

امام جمعه اردستان گفت: مقاومت ایران در این چهل سال در برابر دشمنان، نشأت گرفته از مقاومت امام حسین (ع) است که نور آن در اول انقلاب به ایران تابید.

پیروزی‌های مقاومت همه برگرفته از محرم و عاشوراست

وی ابراز داشت: پیروزی‌هایی که توسط مقاومت در منطقه صورت گرفته همه برگرفته از جلوه‌های محرم و عاشورای حسینی است.

حجت الاسلام دهشیری با اشاره به بعضی مسائل که در عزاداری‌ها موجب تحریف می‌شود بیان داشت: باید خروجی عزاداری‌ها به سمتی برود که نمازگزاران ما زیاد و حفظ حجاب بیشتر شود و اگر غیر از این بود باید در نوع برگزاری عزاداری‌ها تجدید نظر کنیم.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه باید در خواندن اشعار محرم دقت کنیم افزود: مداحان به جای اینکه وصف ظاهر ائمه را در مداحی‌ها بیان کنند از عظمت و پاسداری آنها از ولایت و گسترش قرآنی که داشتند بگویند.

وی با توجه به اینکه در مراسم‌هایی همچون روز تاسوعا و نماز ظهر عاشورا باید اتحاد خودمان را داشته باشیم افزود: بیایید این افکار جزیره‌ای را کنار بگذارید.

حجت الاسلام دهشیری با اشاره به سخنان رئیس جمهور که گفتند گام سوم در کاهش تعهدات هسته‌ای را به زودی برمی داریم افزود: باید این گام محکم‌تر از قبل باشد تا دشمنان بدانند ایران اراده دارد و در برابر عمل آنها ایران هم عکس العمل دارد.

امام جمعه اردستان با اشاره به اتفاقات ۱۱ سپتامبر گفت: دشمنان می‌خواستند با این اتفاق جمهوری اسلامی را مقصر بدانند تا برای حملات خود بهانه‌ای داشته باشند که نتوانستند کاری از پیش ببرند و این خواری و ذلت آنها به تاریخ پیوست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *