۵۱۸‌میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای مشکل‌دار ‌پرداخت شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، محمد دهقان در این زمینه افزود: امسال برای بررسی وضعیت واحدهای مشکل‌دار در این استان ۸۰ جلسه با حضور اعضای اصلی کارگروه برگزار شده که ۲۱۰ مصوبه حل مشکلات و رفع موانع تولید و ۱۵۰ مصوبه پرداخت تسهیلات برای احیای واحدهای راکد و افزایش تولید واحدهایی که با ظرفیت پایین در حال فعالیت بوده، به تصویب رسیده است.

وی اضافه کرد: از ۳۶۰ مصوبه کارگروه تعداد ۱۹۰ مصوبه به مرحله اجرا درآمده و تعداد ۱۷۰ مصوبه نیز در دست اجراست که به طور منظم و مداوم مورد پیگیری دبیرخانه کارگروه است.

دهقان با اشاره به هدف گذاری‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان، گفت: در سال جاری برای پرداخت تسهیلات مبلغ ۸۸۳ میلیارد ریال جهت اتمام طرح‌های نیمه تمام، مبلغ سه هزار و ۳۳۸ میلیارد ریال برای بازسازی و نوسازی واحدها و ۲ هزار و ۴۹۹ میلیارد ریال به عنوان سرمایه در گردش واحدهای مشکل‌دار در نظر گرفته شده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی با بیان اینکه با تزریق سرمایه در گردش برای واحدهای مشکل دار برای ۸ هزار و ۳۰۶ نفر به صورت مستقیم ایجاد می‌شود افزود: با اتمام طرح‌های نیمه‌تمام استان، بازسازی و نوسازی واحدها و افزایش ظرفیت تولید آنها در دستور کار قرار می‌گیرد.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *