بیشترین کارمندان زیر دیپلم کجا هستند؟

به گزارش جهان نيوز، تا پایان سال گذشته دولت حدود ۲‌میلیون‌و‌۲۷۷ هزار کارمند داشته است. این در حالی است که بررسی وضعیت آن‌ها در سطح کشور نشان می‌دهد که استان تهران با بیش از ۲۸۵ هزار کارمند بیشترین تعداد و بعد از آن خوزستان با ۱۴۸‌هزار و خراسان رضوی با ۱۵۳‌هزار کارمند در رده‌های بعدی قرار دارند.


همچنین در بین استان‌های ایران، قم و ایلام با حدود ۲۶ هزار نفر کمترین تعداد کارکنان دولت را در خود جای داده‌اند، اما شرایط کارکنان دولت از لحاظ تحصیلات در استان‌ها حاکی از آن است که از بین ۸۱ هزار و ۶۰۰ کارمندی که مدرک دکتری دارند، تهران بیشترین تعداد را جذب کرده و تعدادشان در این استان به بیش از ۱۵ هزار نفر می‌رسد. بعد از تهران بیشترین کارمندان دارای مدرک دکتری در اصفهان با ۵۱۰۰ و خراسان با ۴۷۰۰ نفر قرار دارند.


از سوی دیگر زیردیپلم‌های مشغول در ساختار دولت به حدود ۱۵۰ هزار و ۵۰۰ می‌رسند که خوزستان با حدود ۹۰۰۰ نفر، اصفهان و فارس با حدود ۸۰۰۰ نفر، بیشترین تعداد کارمند زیر دیپلم را در سطح کشور دارا هستند.


در بین کارمندان فوق لیسانس که تعداد کل آن‌ها نزدیک به ۲۹۸ هزار نفر است، استان‌های تهران با حدود ۳۹ هزار، خراسان ۱۸ هزار و مازندران با ۱۶ هزار نفر بیشترین تعداد کارمند با مدرک فوق لیسانس را به خود اختصاص داده‌اند.

 


منبع:ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *