تبلیغات

بلژیکی‌ها با مسلمانان مثل بیگانه‌ها برخورد می‌کنند

یک نظرسنجی جدید در بلژیک نشان داد درصد بالایی از مسلمانان احساس می‌کنند بلژیکی‌ها با آن‌ها مثل بیگانگان برخورد کرده و دیگر بلژیک را کشور خودشان نمی‌دانند.

به گزارش «شیعه نیوز»، روز دوشنبه یک نظرسنجی جدید نشان داد درصد بالایی از مسلمانان بلژیک احساس می‌کنند بلژیکی‌ها با آن‌ها همانند خارجی‌ها و بیگانه‌ها برخورد کرده و بسیاری از آنان دیگر بلژیک را کشور خودشان نمی‌دانند.
یک نظرسنجی مشترک  موسسه بررسی و اقدام روزنامه سویر و بنیاد سسی پسونه کرایس نشان داد از هر 10 مسلمان، 7 نفر احساس می‌کنند در این کشور با آن‌ها مثل بیگانه‌ها رفتار می‌شود.
نتایج منتشر شده توسط روزنامه سویر نشان می‌دهد 77% پاسخ دهندگان مسلمان، دیگر بلژیک را سرزمین خودشان نمی‌دانند.
در مقابل 65% بلژیکی‌ها نگران جریان اخیر پناهندگان هستند و 70% آنها خواهان یک حکومت قدرتمند و سخت‌گیر جدید در این کشور هستند.

شهروندان بلژیکی همچنین تمایل دارند تعداد مسلمانانی را که در کشورشان زندگی می‌کنند بیشتر نشان دهند و به طور میانگین تصور می‌کنند جمعیت مسلمانان در بلژیک 30% است درحالی که رقم واقعی 8.5% می‌باشد. به علاوه 60% بلژیکی‌ها تصور می‌کنند که اسلام با زندگی اروپایی سازگار نیست.
این نظرسنجی از میان 2هزار و 400 نفر انجام شده بوده که 400 تن از آنان را مسلمانان تشکیل می‌دادند.


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار