تبلیغات

توصیه عجیب نماینده آمریکا در سازمان ملل به ترامپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل الجزیره انگلیسی، سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل که دوران خدمتش رو به اتمام است، در گفتگوی اختصاصی با جیمز بِیز، سردبیر واشنگتنِ این شبکه، تأکید کرد به دولت آتی آمریکا (دولت دونالد ترامپ) توصیه می کنم که نباید به روسیه اعتماد کند.

پاور گفت: «ما باید تیزبین باشیم، زیرا مسائل فراوانی در سازمان ملل وجود دارد که آمریکا نیاز دارد که روسیه بخشی از آن مسائل باشد تا این سامانه کار کند و صلح و امنیتِ بین‌المللی قابل اِعمال باشد. با این حال، این موضوع نباید ما را وادار کند که از خروج آنان (روس‌ها) از خط و تخطیِ از هنجارهای بین‌المللی و تلاش‌های شان به‌ نوعی برای دگرگون کردن سیستم لیبرال دموکراتیک (در آمریکا) صرفاً چشم‌پوشی کنیم.»

جیمز بِیز پرسید: آیا شما نگران این مسئله هستید که شاید رئیس جمهور جدید آمریکا بیش از حد به روسیه اعتماد داشته باشد؟

پاور در پاسخ به این سوال که آیا نگران اعتماد رئیس جمهور جدید امریکا به روسیه هستید، گفت: «تمرکز من فعلاً بر آخرین ده روزی است که برای بهترین رئیس جمهوری که در دوران زندگی ام وجود داشته است، کار کنم ... یعنی رئیس جمهور باراک اوباما.»

او در ادامه گفت: «من به کشوری که به همسایه اش یورش می‌برد، غیرنظامیان را درهم می‌کوبد و تلاش می‌کند در روند انتخاباتی آمریکا مداخله کند، اعتماد نخواهم کرد.»
 


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار