تبلیغات

77 درصد بودجه توسعه‌ای "دولت ا&

77 درصد بودجه توسعه‌ای به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان،اکلیل حکیمی وزیر دارایی در نشستی که روز (سه شنبه) پیرامون تقویت هماهنگی بین ریاست‌های مالی و بازرسی برگزار شده بود، گفت: حدود 10 وزارتخانه توانسته‌اند بودجه خود را مطابق به هدفی که از سوی دولت تعیین شده بود، مصرف کنند.
 
حکیمی افزود: این وزارت‌ها توانسته‌اند حدود 80 تا 90 درصد بودجه خود را مصرف کنند که قابل قدردانی است.
 
وی از گفت‌وگو‌ها در مورد از بین‌بردن کاستی‌های بودجه سال آینده خبر داد و تصریح کرد: وزارت دارایی برنامه خوبی برای وزارت‌هایی که نتوانسته‌اند بودجه خود را مصرف کنند، در دست دارد.
 
وزیر دارایی با تأکید بر اینکه ادارات، نظام بانکی را اجرا کنند اظهار داشت: یکی از دستاورد‌های دولت وحدت ملی در سال جاری افزایش درآمد مالی بوده است.
 
اکلیل حکیمی گفت: وزارت دارایی تلاش خواهد کرد تا درآمد دولت افزایش یافته و سرچشمه‌های بیشتری برای افزایش آن پیدا کند.
 
حکیمی نقش اداره عالی بازرسی را در افزایش درآمد دولت موثر خواند و افزود: این اداره باید برنامه‌های منظمی برای مصرف بودجه تهیه کند.
 
وی تأکید کرد: تمام وزارت‌خانه‌ها باید برنامه‌های مالی خود را مطابق با بودجه ملی تنظیم کرده و برای بهبود آن نقش خود را ایفا کنند.
 
وزیر دارایی در پایان سخنان خود عامل افزایش درآمد دولت را مبارزه با فساد و اجرای قانون خواند و تصریح کرد: تا چند روز آینده بودجه سال 1396 برای تصویب به پارلمان فرستاده می‌شود.
 
/انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار