تبلیغات

سرشماری زمستانه وحوش در استان قزوین پایان یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیاوش شمسی پور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین با اشاره به سرشماری زمستانه وحوش در استان قزوین، اظهار داشت: سرشماری زمستانه وحوش در استان با سرشماری در منطقه طارم با حضور ماموران اجرایی یگان حفاظت، کارشناسان، ادارات محیط زیست شهرستان‌ها، محیط‌بانی‌ها و با  برنامه ریزی معاونت نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین به پایان رسید.

شمسی‌پور تصریح کرد: هدف از این سرشماری برآورد جمعیت، اطلاع از وضعیت زاد و ولد و مرگ و میر، بررسی عوامل تهدید و نقاط قوت مناطق برای بکارگیری در سیاست‌گذاری و مدیریت وحوش شاخص استان از جمله قوچ و میش، کل و بز و آهو بود.

وی بیان کرد: در این طرح گونه­‌های شاخص علفخوار مناطق نظیر قوچ و میش ارمنی، آهو و بز وحشی شمارش شدند همچنین مشاهدات پرندگان خشکزی نیز ثبت شد که آمار  آن به عنوان سرشماری پرندگان خشکزی لحاظ شده است.

شمسی پور تاکید کرد: در این سرشماری همچنین وضعیت گروه‌های سنی وحوش و ویژگی‌های آنها، نسبت جمعیت گونه‌های نر وماده ، تصمیم‌گیری درباره  ظرفیت مناطق و اینکه آیا برداشت از گونه‌های نر امکان پذیر است یا نه و همچنین بررسی در مورد وجود یا عدم وجود بیماری‌هایی در گونه‌هایی که آبشخور مشترک با دام‌های اهلی دارند، مورد توجه قرار گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: استان قزوین از تنوع اقلیمی زیستگاه پستانداری چون گوسفند وحشی،کل و بز، آهو، پلنگ،گراز، خرس، روباه، گرگ و خرگوش و پرندگانی مانند عقاب طلایی، دال، هما، تیهو، کبک دری، کبک چیل، سارگپه، انواع چرخ ریسک‌ها و غیره برخوردار است.

شمسی پور گفت: سرشماری از حیات وحش 2 بار در سال انجام می‌شود که مرحله اول آن در اوایل تابستان و مرحله دوم در اواخر پاییز و اوایل زمستان صورت می‌گیرد و از موارد قابل ذکر مشارکت علاقه مندان، جوامع محلی و اعضای تشکل ها به تعداد 9 نفر روز و حضور 2 نفر از کارشناسان دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان به عنوان ناظر سرشماری در منطقه حفاظت شده باشگل بود.

مدیر‌کل حفاظت محیط زیست استان قزوین به حضورهمکاران در سرشماری به میزان 155 نفر روز در56 گروه در پنج منطقه تحت مدیریت در استان اشاره کرد.

سیدسعید شاهرخی به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان قزوین منصوب شد

با صدور حکمی از سوی استاندار قزوین،سید سعید شاهرخی به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان قزوین منصوب شد.

در بخشی از این حکم آمده است: با عنایت به مراتب تعهد و تجارب ارزشمند به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سمت به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان در امر برگزاری انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی منصوب می‌نمایم.

استاندار در ادامه آورده است: فراهم سازی همه تمهیدات لازم و ضروری برای برگزاری انتخاباتی در شان و تراز مردم استان قزوین ،انتخاباتی که در آن حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان به عنوان حق الناس برابر مرّ قانون و در فضای امن با نشاط و آرامش کامل رعایت گردد وظیفه و ماموریت جنابعالی است که انتظار دارد با هماهنگی اینجانب و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات و با تلاش و کوشش نسبت به آن اهتمام نمائید.

همتی در بخش دیگری از این حکم مرقوم کرده است: بدیهی است کلیه معاونین و مدیران و مسئولان استانداری، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها، ادارات کل، نهادهای قانونی و موسسات دولتی وابسته به دولت  و شهرداری‌های استان نهایت همکاری را با جنابعالی به عمل خواهند آورد . ضمن آنکه کلیه دستگاه‌های اجرایی نیز براساس ماده 21 قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده 67 مکرر 1 قانون تشکیلات و ظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران حمایت و همکاری لازم را مبذول خواهند داشت.

در قسمت پایانی این حکم آمده است: امید است در پرتو عنایات حق تعالی و رهنمود های ارزشمند مقام معظم رهبری (مدظله العالی)و سیاست های دولت تدبیر و امید جناب دکتر روحانی، شاهد برگزاری اتنخاباتی باشکوه و  قانونی با مشارکت حداکثری مردم استان و در راستای تقویت هر چه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

8.8 میلیارد ریال سهام در بورس قزوین داد و ستد شد

در بورس اوراق بهادار قزوین امروز تعداد 4 میلیون و 500 هزار سهم به ارزش 8 میلیارد و 800 میلیون ریال معامله شد.

79 درصد ارزش کل معاملات به خرید سهام اختصاص یافت.

شرکت‌های زرین معدن آسیا، کالسیمین و قند نیشابور بیشترین تعداد سهام و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز با افزایش 12 واحدی نسبت به آخرین روز معاملات به عدد 78،622  واحد رسید.

انتهای پیام/


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار