تبلیغات

حمله جنگنده‎های سعودی به یک منزل مسکونی در یمن/7 زن و کودک کشته شدند

یمنبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان،منابع یمنی گزارش دادند که بر اثر حمله هوایی جنگنده های سعودی به یک منزل مسکونی در استان الحدیده 3 زن و 4 کودک کشته شدند.

در همین حال «مایکل فالون»، وزیر دفاع انگلیس گفته است که انگلیس در راستای قرارداد نظامی با عربستان حدود 500 بمب خوشه‌ای به عربستان فروخته است.

وی اذعان کرد که انگلیس در فاصله سال‌های بین 1986 تا 1989 حدود 500 بمب خوشه‌ای به عربستان فروخته است.

بعد از اظهارات ماه گذشته فالون که گفته بود تعداد محدودی از این بمب‌ها در جنگ داخلی یمن استفاده شده‌، این نخستین بار است که وی تعداد بمب‌های خوشه‌ای فروخته شده به عربستان را بیان می‌کند.

انگلیس متهم به ارتکاب جنایات جنگی است و از این کشور خواسته شده تا از فروش سلاح‌هایی که طبق پیمان بین‌المللی سال 2010 ممنوع اعلام شده‌اند و این قطعنامه به امضای انگلیس نیز رسیده، دست بکشد.

فالون ماه گذشته ادعا کرده بود که استفاده از این بمب‌ها نقض قوانین بین‌المللی نیست و از عربستان نیز خواستار شده بود تا مابقی بمب‌های خوشه‌ای خریداری شده از انگلیس را از بین ببرد.

سازمان عفو بین‌الملل نیز پیش از این به ترزا می نخست وزیر انگلیس در مورد چشم بستن بر روی این موضوع هشدار داده و اعلام کرده بود که بمب‌های خوشه‌ای انگلیس در عملیاتی به کار می‌روند که نقض قوانین حقوق بشری در یمن است.

انتهای پیام/


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار