تبلیغات

"افغانستان" از خطرناک‌ترین

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که تعداد آوارگان جنگ در افغانستان از آغاز سال 2015 تاکنون بیش از 620 هزار نفر افزایش یافته است.
 
براساس این گزارش، در کمتر از یک ماه گذشته حدود 40 هزار نفر دیگر در افغانستان نیز مجبور به ترک خانه‌های خود شدند.
 
در گزارش آمده است تا قبل از سال 2015 میلادی بیشتر از 1.2 میلیون افغان در کشور خود آواره بودند.
 
سازمان ملل اعلام کرد: حدود 42 درصد از این آوارگان در شمال افغانستان به‌ویژه در ولایت‌های قندوز و بغلان بوده در حالی که در این دو ولایت تا سال 2013 بیشترین سربازان آلمانی مستقر بودند.
 
براساس گزارش، 28 درصد دیگر از این آوارگان در جنوب افغانستان ثبت شده‌اند، جایی که طالبان بیشترین حملات خود را در ولایت‌های هلمند و ارزگان انجام می‌دهند.
 
گزارش می‌افزاید که بیش از 50 درصد آوارگان داخلی را کودکان تشکیل می‌دهند و این بحران در نتیجۀ خروج غیرمترقبه پناهجویان افغان از پاکستان و ایران بیشتر اوج گرفته است.
 
این گزارش با نام "نگاهی به نیازمندی‌های انسانی در سال 2017" منتشر شده است و براساس آن حدود 9.3 میلیون افغان به کمک‌های اولیه نیازمند هستند که این رقم 13 درصد بیشتر از سال گذشته است.
 
استفان اوبراین معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه و امدادرسانی اعلام کرده بود که مهاجران داخلی، بازگشت پناهجویان، همچنین سوء تغذیه، کمبود خدمات بهداشتی و افزایش درگیری‌ها در افغانستان، وخامت بحران انسانی در این کشور را تشدید کرده است.
 
براساس آمارها، 2.7 میلیون انسان در افغانستان از سوءتغذیه رنج می‌برند که یک‌میلیون از این تعداد را کودکان زیر پنج سال تشکیل می‌دهند. به 35 درصد از این کودکان رسیدگی می‌شود و 25 درصدشان درمان می‌شوند.
/انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار