خرید لباس پرسپولیس ماریا شاراپووا خداحافظی کرد

تنیسور معروف روس برای همیشه راکت‌هایش را کنار گذاشت و از دنیای تنیس خداحافظی کرد.
به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از آس، ماریا شاراپووا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد تنیس حرفه‌ای را برای همیشه کنار گذاشته است. این تنیسور روس در یک نامه که در مجله Vanity Fair منتشر شد به این موضوع اشاره کرد.
تنیسور ۳۲ ساله نوشت: چطور تنها زندگی که می‌شناختید را کنار می‌گذارید؟ چگونه زمینی را که از کودکی در آن تمرین می‌کردید، ورزشی که دوست دارید و اشک و شادی را برای شما به ارمغان آورده است، هوادارانی که مدت‌ها از شما حمایت کرده‌اند را رها می‌کنید؟ من تازه وارد این فضا شده‌ام. لطفا من را ببخشید. تنیس من در حال خداحافظی از تو هستم.
شاراپووا در حالتی راکت‌های خود را آویخت که یکی از مهمترین تنیسور‌های زن در ۲۰ سال اخیر محسوب می‌شد. او در سال ۲۰۰۴ با عملکردش همه را شگفت زده کرد و توانست پیروزی‌های عجیبی را در ویمبلدون کسب کند در حالی که تنها ۱۷ سال داشت. سپس در سال ۲۰۰۵ در صدر رنکینگ قرار گرفت، یک سال بعد فاتح اپن آمریکا شد و توانست در سال ۲۰۰۸ قهرمان اپن استرالیا شود. او با فتح رولان گاروس در سال ۲۰۱۲ قهرمانی هایش در گرند اسلم را تکمیل کرد. تنیسور روس این قهرمانی را دوباره در سال ۲۰۱۴ تکرار کرد.
با این حال دوران ورزشی‌اش در مارس ۲۰۱۶ همه چیز تغییر پیدا کرد، چون جواب دوپینگش در جریان اپن استرالیا در آن سال مثبت اعلام شد و به همین خاطر ۱۵ ماه از رقابت محروم شد. شاراپووا تلاش کرد تا دوباره به بهترین سطح خود برگردد، اما آسیب دیدگی‌های متعدد اجازه نداد هرگز این اتفاق رخ دهد. او در نهایت تصمیم گرفت برای همیشه از جهان تنیس خداحافظی کند.

نظرات بسته اند