خرید لباس پرسپولیس ۳۰ خودروی تصادف زنجیره‌ای در آزادراه قزوین رهاسازی شدند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: نیروهای امداد و نجاتگر جمعیت هلال احمر با حضور در صحنه تصادف زنجیره‌ای تعداد ۳۰ خودرو را از صحنه رهاسازی کردند.
به گزارش مهر، حکمت الله هاشمی اظهار داشت: در ۲۴ ساعته گذشته برودت هوا و بروز سیل در روستای اک از توابع شهرستان تاکستان و روستاهای شنبرک و شهرستانک در شهرستان بوئین زهرا منجر به آسیب دیدگی ۸۶ نفر از روستائیان شد که امداد گران این جمعیت با حضور در ۱۸ باب منزل مسکونی توانستند با استفاده از موتور پمپ و لجن کش‌های این جمعیت تخلیه آب را انجام دهند.
معاون امداد و نجات استان قزوین افزود: در ساعت ۱۱ صبح امروز نیز در پی دریافت گزارشی مبنی بر مسدود شدن اتوبان تاکستان به زنجان، حد فاصل سه راهی ضیا آباد به ابهر بر اثر وقوع برف و کولاک شدید و برخورد زنجیره‌ای بیش از ۵۰ خودروی سبک و سنگین با یکدیگر، بلافاصله تیم‌های امداد و نجات شهرستان تاکستان و تیم‌های واکنش سریع مرکز استان به محل حادثه عزیمت کردند.
هاشمی گفت: عوامل عملیاتی جمعیت هلال احمر ضمن رها سازی ۳۰ خودرو از برف و کولاک، ۲ نفر از مصدومین حادثه را پس از رها سازی توسط ابزارهای تخصصی نجات، به مراکز درمانی شهرستان تاکستان منتقل کردند.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۳ مصدوم دیگر حادثه نیز توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی منتقل شدند تا درمان شوند.
هاشمی در ادامه ضمن اظهار تأسف از کشته شدن ۳ نفر از هموطنانمان در تصادف زنجیره‌ای تصریح کرد: در این سانحه تعداد زیادی خودرو با هم برخورد کردند که تعداد ۳۰ خودرو که شدت برخورد بیشتری داشت و نیاز به رهاسازی بود توسط امدادگران هلال احمر رهاسازی شدند.
وی بیان کرد: بر اساس مستندات موجود در خصوص شدت حوادث جاده‌ای و حادثه خیز بودن سه راهی ضیا آباد در محور قدیم و اتوبان، دستگاه‌های امداد رسان و خدمات رسان می‌بایست تمهیدات پیشگیرانه ای را در نظر گرفته و تصمیمات و اقدامات لازم برای کاهش حوادث و تلفات در محورهای یاد شده را صورت دهند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین بیان کرد: تیم‌های عملیاتی این جمعیت در حال امداد رسانی به خودروهای گرفتار در برف و کولاک در گردنه کوهین و آوج هستند و با کمک همه دستگاه‌های امداد رسان استان تلاش می‌کنیم در ارائه خدمات امدادی هیچ وقفه‌ای ایجاد نشود.
هاشمی اظهار داشت: در کمک رسانی امروز توانستیم با هم افزایی اورژانس، راهداری، پلیس راه و امداد خودرو در ارائه خدمات امدادی به حادثه دیدگان موفق عمل کنیم و سرعت عمل نجات گران در پاسخگویی به آسیب دیدگان حادثه بسیار مطلوب بود.
تعداد خودروهای تصادف زنجیره‌ای امروز از سوی مدیرکل مدیریت بحران ۲۰۰ خودرو اعلام شده بود.

نظرات بسته اند