خرید لباس پرسپولیس دستگیری ۳ بدل انداز طلا در پایتخت

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ مرد و یک زن بدل انداز حرفه ای با ۶۰ فقره بدل اندازی طلا خبر داد و گفت: متهمان ۵ میلیارد ریال از مال باختگان کلاهبرداری کرده بودند.
به گزارش مهر، سردار علیرضا لطفی در تشریح این خبر گفت: سیزدهم اردیبهشت ماه امسال پرونده‌ای به همراه یک متهم بنام ” فرزین ۲۲ ساله” به اتهام بدل اندازی طلا برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۶۱ ابوذر به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ توضیح داد: محتویات پرونده حاکی از آن بود، این متهم با مراجعه به یک مغازه طلافروشی قصد فروش یک عدد النگو به وزن ۲۸ گرم را داشته که پس از بررسی طلا و تست آن توسط مغازه دار مشخص شد النگو طلا نبوده و فقط روی آن را آبکاری کرده اند که بلافاصله طلافروش با پلیس ۱۱۰ تماس و با حضور به موقع گشت کلانتری مرد بدل انداز دستگیر می شود.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات پلیسی فزرین ضمن قبولی جرم خود اظهار داشت، من به اتفاق همسرم “غزاله” با خرید طلاهای بدلی از شخصی بنام ” مراد” که از دوستانم است به طلافروشی های سطح شهر مراجعه و طلای های بدلی را به عنوان طلای واقعی می فروختیم.
وی با اشاره به اینکه متهم در ۶ ماه اخیر به ۶۰ فقره بدل اندازی با همدستی همسرش اعتراف کرد، افزود: متهم اظهار داشت، در مدت این ۶ ماه حدود ۵ میلیارد ریال پول به دست آورده اند و پول حاصله را صرف خوشگذرانی و زندگی کرده اند.
سردار لطفی افزود: کارآگاهان با هماهنگی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۱۸ تهران پانزدهم اردیبهشت ماه هر دو همدست متهم را دستگیر و پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی به جرم ارتکابی با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: تاکنون ۱۵ تن از مال باختگان شناسایی و تبهکاران با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار دارد.

نظرات بسته اند