خرید لباس پرسپولیس پیشنهاد شما برای گذراندن تعطیلات نوروز در قرنطینه چیست؟

دو هفته دیگر تعطیلات عید نوروز آغاز می‌شود. طولانی‌ترین تعطیلات سالانه ایرانی‌ها که بزرگترین فرصت برای سفر رفتن است. با این حال امسال تعطیلات نوروز با شرایط متفاوتی همراه شده است. شیوع همه‌گیری کرونا در ایران و احتمال ادامه شرایط قرنطینه خانگی بسیاری تا اواسط یا حتی پایان فروردین ماه سال بعد. از این ‌روی، باید برای گذراندن اوقات جمعیت بزرگی از ایرانی‌ها در این ایام فکری کرد، به ویژه که این روزها در ایران با سنت‌هایی که مبتنی بر دید و بازدید و همچنین تفریح در طبیعت ـ که لازمه‌اش اختلاط و دیدارهای فراوان است ـ آمیخته شده است. شرایطی که می‌تواند زمینه مناسبی برای شیوع این بیماری باشد و فرصت انتقال آن را فراهم کند.
تجربه این چند روز هم نشان داد، به رغم توصیه‌ها باز هم ممکن است با خیل عظیمی از مردم که علاقه‌مند به سفر هستند مواجه باشیم. گروه‌هایی که روز گذشته و علیرغم شنیده شدن خبر بسته بودن جاده‌های شمالی، قصد عزیمت به این شهرها را داشتند و در مبادی ابتدایی جاده‌ها متوقف شدند. اگر وضعیت در روزهای معمولی آخر اسفند این گونه است در روزهای تعطیل ابتدای سال چگونه خواهد بود؟ آیا دوباره شاهد حجم بالای سفرها خواهیم بود؟
ستاد ملی مبارزه با کرونا چندی پیش در اطلاعیه‌ای از مردم کشور خواسته بود به منظور حفظ سلامتی خود، اعضای خانواده و دیگر شهروندان، بطور جدی از مسافرت پرهیز کنند. در این اطلاعیه آمده: ضمن تشکر از همکاری های گسترده مردم شریف و وظیفه شناس ایران، در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با هدف پیشگیری حداکثری از شیوع بیماری، حفظ جان شهروندان و حضور مردم عزیزمان در منزل، اقدام به تعطیلی مدارس و دانشگاه های کشور نمود.
متاسفانه بر اساس اطلاعات پلیس راه کشور، تردد در برخی محورهای استان های شمالی کشور، که از آلودگی بیشتری برخوردار است، رو به افزایش بوده و این موضوع می تواند قطعا باعث آلودگی بیشتر شده و نگرانی جدی برای خانواده ها ایجاد کند؛ بنابراین، اکیداً از همه ملت عزیز و فهیم کشورمان خواهشمندیم به منظور حفظ سلامتی خود، اعضای خانواده و دیگر شهروندان، جدا از مسافرت پرهیز کنند.
**بهترین راه این است که در خانه بمانید تا از بیماری کرونا در امان باشید.*
* شما چقدر به این توصیه‌ها عمل می‌کنید؟* برنامه شما برای گذراندن یک ماه سختی که در پیش روی داریم چیست؟* چه توصیه‌هایی برای گذراندن وقت در تعطیلات عید دارید؟ چه کارهایی را به سایر شهروندان توصیه می‌کنید که موجب کاهش احتمال شیوع بیماری شود و خودمان و دیگران را هم کمتر در معرض خطر قرار دهیم؟

نظرات بسته اند