خرید لباس پرسپولیس ۷۰ درصد مردم دنیا به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند

عضو کمیته کشوری آنفلوانزا گفت: تا سال آینده ۳۰ تا ۷۰ درصد مردم دنیا به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند بعد به بیماری بومی و اندمیک مردم مثل سرما خوردگی تبدیل می‌شود و با اپیدمی ویروس کرونا مواجه نخواهیم بود.
به گزارش میزان، دکتر مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته کشوری آنفلوانزا درباره برگردانده شدن ساعات اداری به روال عادی گفت: از نظر من این تصمیم درستی نیست چرا که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا هر چه قدر رفت و آمد در سطح شهر کمتر باشد برای جلوگیری از ابتلا به کرونا مفید‌تر است.
مردانی در ادامه درباره میزان ابتلای مردم به ویروس کرونا بیان کرد: تا سال آینده ۳۰ تا ۷۰ درصد مردم دنیا به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند بعد به بیماری بومی و اندمیک مردم مثل سرما خوردگی تبدیل می‌شود و با اپیدمی ویروس کرونا مواجه نخواهیم بود و نیازی به رعایت این مسائل فعلی نیست.
این عضو کمیته کشوری آنفلوانزا در ادامه گفت: پایان این بیماری بستگی به رفتار‌های بهداشتی مردم دارد و ممکن است در فروردین تمام شود، ولی اگر بخواهند سفر شمال بروند و… بیشتر هم طول خواهد کشید.
مردانی در ادامه در پاسخ به این پرسش که با گرم شدن هوا این ویروس از بین می رود؟ بیان کرد: هوا گرم‌تر که بشود انتقال عفونت‌های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی کمتر می‌شود. ولی نمی‌توان گفت که این ویروس از بین خواهد رفت بلکه ویروس کرونا ویروس بومی دنیا خواهد شد.

نظرات بسته اند